Rekreační tábor - Lenčin běh 2017

Vedení a oddílový vedoucí, kteří se starali o děti na Lenčiným běhu :-)

13. Den

Náš poslední táborový den nás vítal deštěm. Využíváme počasí k balení a úklidu. Před polednem stihly děti vycházku a po poledním klidu se zúčastnily přírodovědné soutěže. Navečer došlo k dlouho očekávanému rozdávání medailí a diplomů. Večer se rozloučíme diskotékou a zítra se děti rozjedou do svých domovů. Doufáme,že budou vyprávět své zážitky a pokud se jim líbilo rádi je uvidíme všechny za rok. Z našeho hlediska jsme pracovali se skvělými dětmi a děkujeme rodičům,že nám je svěřili.

12. Den

Dopoledne se děti vydaly do lesa, kde se bavily hlavně sběrem všech možných přírodnin k výrobě dárků pro rodiče. Moc se těšily co všechno vyrobí maminkám a tatínkům a také se do toho s chutí pustily. Po koupání a oblíbené přehazované už zbyl čas jen na večeři. Večer bylo kino.

11. Den

OLYMPIÁDA!!! Soutěžíme ve stylu světového sportu. Děti zvládly 6 disciplín a mezinárodní porota bude hodnotit výsledky. Uprostřed sportovního klání se postaraly děti pod vedením Aničky o kulturní vložku formou divadelního vystoupení, které několik dní nacvičovali. Večer zpívání při kytaře u táborového ohně a pečení topinek.

10. Den

Máme krásné počasí. Před poledním vedrem spěcháme do Kamenice na poslední nákupy a zmrzlinu. Po obědě se chladíme také koupáním, plaváním a hrajeme si ve stínu. Před tropickým večerem utečeme do lesa, kde proběhla bitva s papírovými koulemi. Děti si vyrobily kokardy a štíty a pustily se do sebe.

9. Den

Dopoledne jdeme s dětmi pěšky lesem navštívit místní stáje s koňmi, kde vyslechneme přednášky o jejich chovu. Cestou lesem stavíme domečky a hrajeme hry. Po odpoledním klidu se koupeme, loďkujeme a různě zabavujeme u rybníka. Po večeři děti nacvičují divadelní představení a večer = stezka odvahy. Teplou noc jsme si vypřáli.

8. Den

V neděli se nedělá a tak máme budíček až o půl deváté. Po dopoledních sportovních hrách se koupeme a plážujeme. Minibouřka nás zahnala pod pergolu, kde děti vyráběli zvířátka a čelenky. Večer tancujeme s našimi německými kamarády v rytmu diska.

7. Den

A máme teplo.Končíme první týden Lenčina běhu a začínáme druhý.Hry na pláži vystřídalo koupání a sportovní kroužky.Večer děti bystřily mozečky vědomostní soutěží. Dobrou noc.

6.Den

Konečně nás budí sluníčko. Krásné ráno. Oslavili jsme to táborovou poutí. Odpoledne proběhla lesní hra a následně příprava karnevalových masek k táboráku.

5.Den

Dnešní den byl zaměřen na přípravu večerního programu dovedností dětí - Talent Kalicha. Odpoledne se konečně umoudřilo i počasí, což umožnilo dětem věnovat se sportovním aktivitám.

4.Den

Dnešní den jsme svezli děti úzkokolejkou do Jindřichova Hradce, kde jsme je seznámili s historií města.

3.Den

Se zlepšením počasí nastal den k pěšímu výletu do Kamenice nad Lipou a odpolednímu orientačnímu závodu po táboře, večer rozzářil táborový oheň.

2. Den

Prší, prší jen se leje.

1.Den

23.7.2017 začal na Kalichu Lenčin běh. Již včera po odjezdu pekáčova běhu, proběhl generální úklid a příprava na příjezd nových dětí. Personál nabral síly a doplnil se čerstvými silami. Doufáme že nově příchozím dětem se zde bude přinejmenším líbit tak jako předešlým.