Seznam doporučených věcí na letní tábor Kalich​​


Co  všechno sbalit  do kufru, aby dítěti nic nechybělo a mělo vše potřebné?

Sepsali jsme pro Vás pár tipů:


​​TričkoTrička

Na táboře se děti zúčastňují mnohých sportovních aktivit, a tedy se jim pohodlné trička s krátkým rukávem nebo tílka budou určitě hodit. Myslete i na večerní aktivity a sbalte taky pár kusů s dlouhým rukávem. Přibalte i jednu či dvě košile, případně slušnější tričko, vhodné na návštěvu města.

Kalhoty​​​​kalhotyKraťasy

To stejné jako o tričkách platí také pro kalhoty. Na sluneční dny stačí pár šortek nebo kraťasů a na ty chladnější naopak dlouhé tepláky  nebo šusťáky, které se hodí i na lesní hry. Nezapomeňte na slušnější kalhoty do města.  


​​MikinaMikina, svetr, bunda

Je zapotřebí myslet na to, že i v létě jsou na Vysočině chladné dny.  Proto nezapomeňte na mikinu,
svetr a bundu, případně tlustší tepláky.  Pláštěnka a holínky​​Pončo

Někdy počasí skutečně nepřeje a obloha pláče celé dny. Je velice důležité, aby každé dítě mělo s sebou pláštěnku nebo pončo a holínky. Deštník jako náhrada není vhodný. 


​​BotyBoty

Kromě vzpomínaných holínek myslete taky na pár (nebo i dva pro rezervu) pevných bot na sport, návštěvu lesa a na výlety. Na sluneční dny nezapomeňte na sandály, aby nožky volně dýchaly. Nezapomeňte na pantofle či bačkůrky pro pohyb na ubikaci. 


Spodní prádlo a plavky​​Spodní prádlo

Drobnost, ale důležitá. Ponožek není nikdy dost, přibalte tedy vhodný počet spodního prádla i ponožek. V areálu tábora je rybník, a když je krásné počasí, plavky se tedy určitě využijí. Pokud je Vaše dítě neplavec, pro jistotu přiložte i rukávky na plavání nebo plavací kruh. 


​​Batoh s pitímBatoh, láhev, baterka​​Baterka

Na výlety, do lesa nebo do města se hodí batůžek s lahví (stačí menší, s místem na pláštěnku případně na mikinu).

A baterka? Tu děti vždy využijí.​​PyžamoPyžamo

Banalita, na kterou se občas zapomene. Vhodnější je spíše teplé než tenké letní pyžamo.Čepice a opalovací krémKšiltovka s krémem

Přes sluneční dny je zapotřebí chránit se proti úpalu prostřednictvím čepice proti slunci (kšiltovka), ale i krémem na opalování s ochranným faktorem. ​​RučníkRučníky a hygiena​​Hygienické potřeby

Myslete na ručník na hygienu, ale také na osušku k vodě na pláž.

Mezi základní hygienické potřeby patří: mýdlo/ sprchovací gel, zubní kartáček a pasta, šampón, případně krém a jiné. 


​​PeněženkaPeněženka s doklady, léky

Je velmi důležité přibalit kartičku zdravotní pojišťovny. V případě, že Vaše dítě pravidelně užívá nějaké léky (alergie, nebo jiné onemocnění) je nutné, aby mělo dítě tyto léky s sebou.  Nezapomeňte na nějaké to kapesné na suvenýry ve městech.


Důležité: Doporučujeme oblečení a osobní věci označit monogramem či jménem a seznam těchto věcí vložit/nalepit do zavazadla. Seznam pomůže minimalizovat ztráty věcí a oblečení při odjezdu z tábora.


Doufáme, že Vám tento seznam věcí na letní tábor pomohl a ulehčil práci :-).

Těšíme se na Vaše děti .

Autor naše vedoucí: Adriana Žiarová