Doporučený seznam věcí na letní tábor Kalich

Co všechno sbalit do kufru, aby dítěti nic nechybělo a mělo vše potřebné?

Sepsali jmse pro Vás pár tipů:

Trička

Na táboře se děti zúčastňují mnohých sportovních aktivit, a tedy se jim pohodlné trička s krátkým rukávem nebo tílka budou určitě hodit. Myslete i na večerní aktivity a sbalte taky pár kusů s dlouhým rukávem. Přibalte i jednu či dvě košile, případně slušnější tričko, vhodné na návštěvu města.

Trička

Kalhoty​​​​​​​​

To stejné jako o tričkách platí také pro kalhoty. Na sluneční dny stačí pár šortek nebo kraťasů a na ty chladnější naopak dlouhé tepláky  nebo šusťáky, které se hodí i na lesní hry. Nezapomeňte na slušnější kalhoty do města.

Kalhoty

Mikina, svetr, bunda

Je zapotřebí myslet na to, že i v létě jsou na Vysočině chladné dny.  Proto nezapomeňte na mikinu,
svetr a bundu, případně tlustší tepláky.  

Mikina

Pláštěnka a holínky​​​​

Někdy počasí skutečně nepřeje a obloha pláče celé dny. Je velice důležité, aby každé dítě mělo s sebou pláštěnku nebo pončo a holínky. Deštník jako náhrada není vhodný. 

Pončo

Boty

Kromě vzpomínaných holínek myslete taky na pár (nebo i dva pro rezervu) pevných bot na sport, návštěvu lesa a na výlety. Na sluneční dny nezapomeňte na sandály, aby nožky volně dýchaly. Nezapomeňte na pantofle či bačkůrky pro pohyb na ubikaci. 

Boty

Spodní prádlo a plavky​​​​

Drobnost, ale důležitá. Ponožek není nikdy dost, přibalte tedy vhodný počet spodního prádla i ponožek. V areálu tábora je rybník, a když je krásné počasí, plavky se tedy určitě využijí. Pokud je Vaše dítě neplavec, pro jistotu přiložte i rukávky na plavání nebo plavací kruh. 

Spodní prádlo

Batoh, láhev, baterka

Na výlety, do lesa nebo do města se hodí batůžek s lahví (stačí menší, s místem na pláštěnku, případně na mikinu). A baterka? Tu děti vždy využijí.

Batoh a láhev na pití

Pyžamo

Banalita, na kterou se občas zapomene. Vhodnější je spíše teplé než tenké letní pyžamo.

PYžamo

Čepice a opalovací krém​​

Přes sluneční dny je zapotřebí chránit se proti úpalu prostřednictvím čepice proti slunci (kšiltovka), ale i krémem na opalování s ochranným faktorem. 

Kšiltovka

Ručníky a hygiena​​​​

Myslete na ručník na hygienu, ale také na osušku k vodě na pláž. Mezi základní hygienické potřeby patří: mýdlo/ sprchovací gel, zubní kartáček a pasta, šampón, župan, případně krém a jiné. 

Kartáček s pastou

Peněženka s doklady, léky

Je velmi důležité přibalit kartičku zdravotní pojišťovny. V případě, že Vaše dítě pravidelně užívá nějaké léky (alergie, nebo jiné onemocnění) je nutné, aby mělo dítě tyto léky s sebou.  Nezapomeňte na nějaké to kapesné na suvenýry ve městech.

Peněženka

Důležité

Doporučujeme oblečení a osobní věci označit monogramem či jménem a seznam těchto věcí vložit/nalepit do zavazadla. Seznam pomůže minimalizovat ztráty věcí a oblečení při odjezdu z tábora.

Doufáme, že Vám tento seznam věcí na tábor pomohl a ulehčil práci. Těšíme se na Vaše děti.

Autor seznamu věcí na tábor je naše vedoucí: Adriana Žiarová

Děkujeme

Podívejte se na naši kompletní nabídku letních dětských táborů.

Kufr