Škola v přírodě a školní výlety na táboře Kalich

Letní tábor Kalich nabízí ideální ubytování pro školu v přírodě,  vícedenní školní výlety a ozdravné pobyty. Vaše děti tu dokážeme výborně zabavit. Máme pro vás nespočet sportů, stolní hry a tipy na venkovní hry a hry v lese. V pořádném horku jistě přijde vhod přístup do rybníku Kalich.
Při nepříznivém počasí dobře poslouží klubovny a pergoly. Určitě se u nás nemusíte jen válet, ale můžete se podívat do historického města Kamenice nad Lipou, projet se  úzkokolejkou do Jindřichova Hradce nebo poznávat přírodu krásné Vysočiny. 

 • pobyty v květnu, červnu a září v krásném areálu v kraji Vysočina
 • kapacita přes 200 lůžek
 • Ubytování v chatkách a ve zděné budově včetně lůžkovin
 • snídaně v podobě švédského stolu, obědy a večere české kuchyně, odpolední svačinka a možnost druhé večeře
 • venkovní pergoly, jídelna a klubovna na vyučování
 • přímo v areálu vstup do rybníku Kalich s písčitou pláží
 • beachvolejbalové, fotbalové, volejbalové a basketbalové multifunkční hřiště
 • stolní tenis, fotbálky a spoustu stolních her
 • kvalitně vybavenou sportovní chatku
 • obklopuje nás příroda a zároveň jsme kousek od města
 • jsme necelé 2 kilometry od vlakového i autobusového nádraží
 • k zapůjčení LCD Full HD projektor při špatném počasí a nebo pro výuku
 • na každých 10-12 dětí jeden pedagog zdarma

Výletníci přijíždějí úzkokolejkou

Hromadná fotka před rybníkem Kalich

Hraní her na fotbalovém hřišti

Jak rezervovat školu v přírodě na táboře Kalich

Stačí napsat email na info@taborkalich.cz s těmito údaji:

 • jméno školy
 • datum a čas příjezdu a odjezdu
 • počet dětí + počet učitelů
 • jakým jídlem chcete začínat a končit (většinou se začíná večeří a končí obědem)
 • kontaktní osobu s telefonním číslem (na které zavoláme a domluvíme podrobnosti)

Reference

Základní škola Jihlava Seifertova 5 – třída 9B, rok 2017/2018

Na Kalichu je prostě škola v přírodě nejlepší. Krásné prostředí. Bezvadně upravená hřiště a okolí. Výtečná kuchyně. Vstřícnost  a ochota pana provozovatele Hubeného je neskutečná. A lodičky… Ty jsou prostě nejvíc.
Moc se nám u vás líbilo a určitě zase někdy přijedeme. Děkujeme za všechno!

Reakce dětí: "Normálně houby nejím, ale vepřové na houbách tety Jůnové jsem snědl."

škola v přírodě Seifertova 9B

Jak vypadá týden školy v přírodě

Škola v přírodě 2.B a 2.D

Třídy 2.B a 2.D strávily pět slunečných dnů v dětském táboře Kalich u Kamenice nad Lipou. Velké nadšení všech dětí získala už cesta do Kamenice, protože jsme jeli luxusním autobusem Regio Jetu, kde mělo každé dítě svoji obrazovku a mohlo si vybrat z her, filmů nebo hudby, jak cestu stráví. Na místo jsme přijeli 12.6. kolem poledne. Náš pobyt jsme zahájili výborným obědem. Odpoledne jsme se ubytovávali. Některé děti si poprvé vyzkoušely povléknout si postel. Odpoledne jsme vyrazili na průzkum okolí a v lese jsme házeli šišky na cíl. Během dalších dnů jsme začínali rána krátkou rozcvičkou, abychom se všichni probudili. Dali si pestrou snídani a pokračovali programem. V úterý jsme vyrazili na prohlídku nedalekého města Kamenice nad Lipou. Navštívili jsme místní zámek a jeho zahradu, ve které si děti prohlédly lípu, podle které dostalo město jméno. Odpoledne jsme navštívili místní chovatele koní, kteří nám ukázali své stáje a dětem řekli o koních spoustu zajímavých informací. Bylo to velmi poučné a pro děti příjemné, protože si mohly koně také hladit. Po návratu se děti vozily na lodičkách po velkém rybníku, který je součástí tábora. A protože bylo skutečně teplo v rybníku se děti také vykoupaly. Po večeři si ještě užily karneval plný her a tancování. Ve středu jsme tábor neopustily, protože byla pro děti připravena malá olympiáda. Celé dopoledne soupeřily děti v různých disciplínách. Všichni byli úspěšní, i když všichni nemohli být první. Odpoledne si ještě děti zahrály hru „Hon na lišku“ při které všichni úspěšně splnili všechny zadané úkoly. Po sportovních výkonech jsme se všichni pustili do večeře a vzhledem k horkému počasí děti uvítaly také koupání. Večer už všichni usnuli vysílením. Ve čtvrtek nás čekal výlet do Jindřichova Hradce. Ráno jsme se nasnídali, zabalili si batůžky a vydali se na cestu na nádraží do Kamenice nad Lipou. Vlakem jsme pak dojeli do Jindřichova Hradce, kde jsme si prohlédli jen z venku hrad a zámek a navštívili jsme místní muzeum se známými Krýzovými jesličkami. Děti z nich byly nadšené. Viděly spousty pohyblivých postaviček a zvířátek. I ostatní expozice byly velice pěkné. Po prohlídce jsme se vydali na nádraží a vlakem zpět do Kamenice. Odpoledne jsme strávili v lese stavěním domečků z přírodnin. Po večeři se některé děti koupaly a většina chlapců se věnovala plážovému volejbalu (nebo spíše přehazované). Večer nás čekal rozlučkový táborák a také trochu strašidelná noční hra. V pátek už nás čekalo jen balení a úklid. Na cestu zpět se děti moc těšily, protože jsme se vraceli stejným autobusem. Školu v přírodě si děti užily, i když se samozřejmě některým občas trochu zastesklo. Ale to k tomu také patří.

Iveta Boušová a Dana Míšková (třídní učitelky)

Škola v přírodě 2.B a 2.D