Škola v přírodě na táboře Kalich na Vysočině

Letní tábor Kalich nabízí ideální ubytování pro školu v přírodě, vícedenní školní výlety a ozdravné pobyty na Vysočině. Vaše děti tu dokážeme výborně zabavit. Máme pro vás nespočet sportů, stolní hry a tipy na venkovní hry a hry v lese. V pořádném horku jistě přijde vhod přístup do rybníku Kalich.
Při nepříznivém počasí dobře poslouží klubovny a pergoly. Určitě se u nás nemusíte jen sportovně rekreovat, ale můžete se podívat do historického města Kamenice nad Lipou, projet se úzkokolejkou do Jindřichova Hradce nebo poznávat přírodu krásné Vysočiny. 

 • pobyty v květnu, červnu a září v krásném areálu v kraji Vysočina
 • kapacita přes 200 lůžek
 • Ubytování v chatkách a ve zděné budově včetně lůžkovin
 • snídaně v podobě švédského stolu, obědy a večere české kuchyně, odpolední svačinka a možnost druhé večeře
 • venkovní pergoly, jídelna a klubovna na vyučování
 • přímo v areálu vstup do rybníku Kalich s písčitou pláží
 • beachvolejbalové, fotbalové, volejbalové a basketbalové multifunkční hřiště
 • stolní tenis, fotbálky a spoustu stolních her
 • kvalitně vybavenou sportovní chatku
 • obklopuje nás příroda a zároveň jsme kousek od města
 • jsme necelé 2 kilometry od vlakového i autobusového nádraží
 • k zapůjčení LCD Full HD projektor při špatném počasí a nebo pro výuku
 • na každých 10-12 dětí jeden pedagog zdarma

Kališácký bonus: 

Pro každou školu v přírodě, co přijede na 3 a více nocí, zahrajeme po domluvě u večerního táboráku na kytaru.


Škola v přírodě přijíždí úzkokolejkou​​

Škola v přírodě Hromadná fotka před rybníkem Kalich​​

Škola v přírodě Hraní her na fotbalovém hřišti​​

 

Jak rezervovat školu v přírodě na táboře Kalich

Stačí vyplnit náš formulář:

Co je škola v přírodě

Pohyb, mnoho nových zážitků ale i nových podnětů k učení. I tak by se dala popsat škola v přírodě. Jedná se v podstatě o ozdravný pobyt pro celou třídu či celý školní ročník. Děti s učiteli vyrazí na týden z ruchu velkoměsta do přírody, kde bydlí ve stanech, chatkách, ale mohou přespat i v kamenné budově. Pokud počasí dovolí, děti se učí přes den venku a odpoledne mají zábavný program s učiteli nebo animátory, při kterém jsou neustále v pohybu na čerstvém vzduchu. Když prší, vyučování se uskuteční v budově či pod pergolou a odpolední program pak může zahrnovat stolní hry, čtení knih i časopisů.

 

Co dětem škola v přírodě přinese?

Kromě nezapomenutelných zážitků, které začínají už jízdou autobusem, pokračují ubytováním ve stanech či chatkách se spolužáky a spaním mimo domov, se děti učí samostatnosti i práci v kolektivu. Jsou celý den v pohybu bez televize, mobilu či jiné elektroniky. Program škol v přírodě zahrnuje i výlety do lesa a na louku, kde se dá učit ale i hrát kolektivní hry a sportovat. K dispozici jsou také sportovní hřiště v areálu či blízkosti ubytování.

 

Jaký přínos má škola v přírodě pro učitele?

Učitelé se díky škole v přírodě více sblíží se svojí třídou, zjistí další dovednosti svých svěřenců, které nemusí být ve škole viditelné, a mohou jim pomoci zlepšit se v nových věcech. Venkovní prostředí navíc vždy poskytuje nové podněty k učení. Pauza od stereotypu školního prostředí prospívá oběma stranám. 
Škola v přírodě má mnoho výhod a všechny školy by měly tyto akce každoročně pořádat.

​​​Škola v přírodě fotbal


Škola v přírodě prolézání


Škola v přírodě táborák


Škola v přírodě ubytování

 

Reference

Základní škola Jihlava Seifertova 5 – třída 9B, rok 2017/2018

Na Kalichu je prostě škola v přírodě nejlepší. Krásné prostředí. Bezvadně upravená hřiště a okolí. Výtečná kuchyně. Vstřícnost a ochota pana provozovatele Hubeného je neskutečná. A lodičky… Ty jsou prostě nejvíc.
Moc se nám u vás líbilo a určitě zase někdy přijedeme. Děkujeme za všechno!

Reakce dětí: "Normálně houby nejím, ale vepřové na houbách tety Jůnové jsem snědl."

škola v přírodě Seifertova 9B

Jak vypadá týden školy v přírodě

Škola v přírodě 2.B a 2.D

Třídy 2.B a 2.D strávily pět slunečných dnů v dětském táboře Kalich u Kamenice nad Lipou. Velké nadšení všech dětí získala už cesta do Kamenice, protože jsme jeli luxusním autobusem Regio Jetu, kde mělo každé dítě svoji obrazovku a mohlo si vybrat z her, filmů nebo hudby, jak cestu stráví. Na místo jsme přijeli 12.6. kolem poledne. Náš pobyt jsme zahájili výborným obědem. Odpoledne jsme se ubytovávali. Některé děti si poprvé vyzkoušely povléknout si postel. Odpoledne jsme vyrazili na průzkum okolí a v lese jsme házeli šišky na cíl. Během dalších dnů jsme začínali rána krátkou rozcvičkou, abychom se všichni probudili. Dali si pestrou snídani a pokračovali programem. V úterý jsme vyrazili na prohlídku nedalekého města Kamenice nad Lipou. Navštívili jsme místní zámek a jeho zahradu, ve které si děti prohlédly lípu, podle které dostalo město jméno. Odpoledne jsme navštívili místní chovatele koní, kteří nám ukázali své stáje a dětem řekli o koních spoustu zajímavých informací. Bylo to velmi poučné a pro děti příjemné, protože si mohly koně také hladit. Po návratu se děti vozily na lodičkách po velkém rybníku, který je součástí tábora. A protože bylo skutečně teplo v rybníku se děti také vykoupaly. Po večeři si ještě užily karneval plný her a tancování. Ve středu jsme tábor neopustily, protože byla pro děti připravena malá olympiáda. Celé dopoledne soupeřily děti v různých disciplínách. Všichni byli úspěšní, i když všichni nemohli být první. Odpoledne si ještě děti zahrály hru „Hon na lišku“ při které všichni úspěšně splnili všechny zadané úkoly. Po sportovních výkonech jsme se všichni pustili do večeře a vzhledem k horkému počasí děti uvítaly také koupání. Večer už všichni usnuli vysílením. Ve čtvrtek nás čekal výlet do Jindřichova Hradce. Ráno jsme se nasnídali, zabalili si batůžky a vydali se na cestu na nádraží do Kamenice nad Lipou. Vlakem jsme pak dojeli do Jindřichova Hradce, kde jsme si prohlédli jen z venku hrad a zámek a navštívili jsme místní muzeum se známými Krýzovými jesličkami. Děti z nich byly nadšené. Viděly spousty pohyblivých postaviček a zvířátek. I ostatní expozice byly velice pěkné. Po prohlídce jsme se vydali na nádraží a vlakem zpět do Kamenice. Odpoledne jsme strávili v lese stavěním domečků z přírodnin. Po večeři se některé děti koupaly a většina chlapců se věnovala plážovému volejbalu (nebo spíše přehazované). Večer nás čekal rozlučkový táborák a také trochu strašidelná noční hra. V pátek už nás čekalo jen balení a úklid. Na cestu zpět se děti moc těšily, protože jsme se vraceli stejným autobusem. Školu v přírodě si děti užily, i když se samozřejmě některým občas trochu zastesklo. Ale to k tomu také patří.

Iveta Boušová a Dana Míšková (třídní učitelky)

Škola v přírodě 2.B a 2.D