Sportovní soustředění na letním táboře Kalich

Na letním táboře Kalich máme výborné zázemí pro sportovní soustředění, které vylepšují kondičku, zaměření a zdraví. Skvělé podmínky jsou tu především pro basketbalové, fotbalové, nohejbalové a volejbalové kluby, pro které máme k dispozici vybavení a hřiště. Prostory tábora mohou využít plavecké, lukostřelecké, taneční i gymnastické oddíly, ale i spousty dalších. Velká travnatá plocha lze využít i k jiným sportovním zaměřením. Jako tělocvična poslouží velká klubovna a místnost pro stolní tenis. V případě zájmu lze pronajmout tělocvična ZŠ v Kamenici nad Lipou.

Výhodou tábora je klidné prostředí, čerstvý vzduch a krásná příroda. Při špatném počasí vás může zabavit PING PONG, fotbálky, stolní a deskové hry. 

 • možnost sportovních soustředění od května do září v krásné přírodě na Vysočině
 • v areálu je mnoho sportovních hřišť a volného prostoru
 • vstup do rybníku Kalich
 • česká kuchyně
 • dvě klubovny
 • možnost zapůjčení tělocvičny základní školy v nedalekém městě Kamenice nad Lipou​​​​​

Jak rezervovat sportovní soustředění na táboře Kalich

Stačí napsat email na info@taborkalich.cz s těmito údaji:

 • jméno organizace
 • datum a čas příjezdu a odjezdu
 • počet dětí + počet instruktorů
 • jakým jídlem chcete začínat a končit (většinou se začíná večeří a končí obědem)
 • kontaktní osobu s telefonním číslem (na které zavoláme a domluvíme podrobnosti)

trénink mažoretek

Mažoretky protahování

Mažoretky u ohniště

 

Reference od sportovních klubů

Athletic Club Praha 1890

Když vám někdo doporučí, abyste na sportovní soustředění jeli do tábora Kalich u Kamenice nad Lipou, tak jeďte. Mně se toto stalo letos na jaře, když jsem potřebovala narychlo sehnat vhodné prostředí pro našich šedesát atletů ve věku od 5 do 18 let. I přesto, že skupina byla věkově víc než nesourodá, naše požadavky vzneseny až na poslední chvíli a nároky na sportoviště různorodé - les a louka na hry, sportoviště na průpravná cvičení, travnatý povrch na technické disciplíny a vodní plochu na základy kajakářského výcviku- tábor Kalich toto všechno splňoval. A nejen to, mohli jsme mladší děti ubytovat ve zděné budově, naopak puberťáky v chatkách a tak se tyto dvě skupiny navzájem nerušily, strava byla chutná a všeho byl dostatek, švédský stůl k snídani byl již jen příjemným bonusem. Pro personál nebylo nic problémem, naopak, všechna naše přání byla plněna s úsměvem a vstřícností. Blízkost městečka Kamenice nad Lipou ocenili zejména naši dospívající atleti, kterým po náročných trénincích zbylo ještě dost sil, dojít si na nákupy pochutin. To ti mladší ocenili spíše ping - pongové stoly, stolní fotbálek a hřiště na fotbal a basketbal v areálu tábořiště. Takže, kdyby vám někdo doporučil, abyste na sportovní soustředění jeli do tábora Kalich u Kamenice nad Lipou, tak jeďte a možná, že se tam i potkáme, protože my, už jinam nechceme.

Katka Zouharová šéftrenér oddílu AC Praha 1890

Volejbal TJ Sokol Štoky

V roce 2017 jsme se rozhodli poprvé vyrazit na společné letní soustředění naší mládeže. Hledali jsme nějaké místo v přírodě pro zhruba padesátku našich mladých volejbalistů a volejbalistek od 7 do 15 let, kde budou k dispozici volejbalové kurty a další sportovní vybavení, kde se dobře najíme a po celodenním zápřahu odpočineme. Při brouzdání na internetu jsme narazili na tábor Kalich a poslali poptávku. Reakce byla okamžitá a hned první kontakt nás přesvědčil, že v táboře mají se sportovními pobyty dětí dlouholeté zkušenosti. Prostě hned věděli, co a jak, a rychle jsme se domluvili na všem potřebném. Také nás potěšila ochota a vstřícnost majitele tábora, pana Hubeného. Když jsme potom v druhé polovině srpna dorazili na místo, všechno bylo přesně, jak jsme se domluvili. V táboře jsme nalezli výborné podmínky pro naše sportování, vždy ochotný personál, vynikající kuchyni postavenou na klasických hotových jídlech a všude kolem přírodu. Běhen pobytu jsme si nejen výborně zatrénovali, ale také si užili spoustu zábavy a samozřejmě došlo i na kytary a táborák. Takže naprostá spokojenost. Je super, že stará dobrá táborová klasika ještě nevymřela.

L. Břoušek, trenér volejbalu TJ Sokol Štoky

Rozcvička

překážková dráhaVýlet na loďkách