Sportovní soustředění na letním táboře Kalich na Vysočině

Mažoretky hromadné foto​​trénink mažoretek​​Mažoretky protahování​​Mažoretky u ohniště​​

Na letním táboře Kalich máme výborné zázemí pro sportovní soustředění, které vylepšují kondičku, zaměření a zdraví. Skvělé podmínky jsou tu především pro basketbalové, fotbalové, nohejbalové a volejbalové kluby, pro které máme k dispozici vybavení a hřiště. Prostory tábora mohou využít plavecké, lukostřelecké, taneční i gymnastické oddíly, ale i spousty dalších. Velká travnatá plocha lze využít i k jiným sportovním zaměřením. Jako tělocvična poslouží velká klubovna a místnost pro stolní tenis. V případě zájmu lze pronajmout tělocvična ZŠ v Kamenici nad Lipou.

hromadná fotkapřetahování na fotbalovém hřiština pláži u rybníkavyloďování

Výhodou tábora je klidné prostředí, čerstvý vzduch a krásná příroda. Při špatném počasí vás může zabavit PING PONG, stolní a deskové hry. 

 • možnost sportovních soustředění od května do září v krásné přírodě na Vysočině

 • v areálu je mnoho sportovních hřišť a volného prostoru

 • vstup do rybníku Kalich

 • česká kuchyně

 • dvě klubovny

 • možnost zapůjčení tělocvičny základní školy v nedalekém městě Kamenice nad Lipou​​​​​

Ceník  Kontakt  Virtuální prohlídka  Vybavení tábora​       ​

 

Jak rezervovat sportovní soustředění na táboře Kalich

Stačí napsat email na info@taborkalich.cz s těmito údaji:

 • jméno organizace
 • datum a čas příjezdu a odjezdu
 • počet dětí + počet instruktorů
 • jakým jídlem chcete začínat a končit (většinou se začíná večeří a končí obědem)
 • kontaktní osobu s telefonním číslem (na které zavoláme a domluvíme podrobnosti)

Reference od sportovních klubů

Athletic Club Praha 1890

Když vám někdo doporučí, abyste na sportovní soustředění jeli do tábora RozcvičkaKalich u Kamenice nad Lipou, tak jeďte. Mně se toto stalo letos na jaře, když jsem potřebovala narychlo sehnat vhodné prostředí pro našich šedesát atletů ve věku od 5 do 18 let. I přesto, že skupina byla věkově víc než nesourodá, naše požadavky vzneseny až na poslední chvíli a nároky na sportoviště různorodé - les a louka na hry, sportoviště na průpravná cvičení, travnatý povrch na technické disciplíny a překážková dráhavodní plochu na základy kajakářského výcviku- tábor Kalich toto všechno splňoval. A nejen to, mohli jsme mladší děti ubytovat ve zděné budově, naopak puberťáky v chatkách a tak se tyto dvě skupiny navzájem nerušily, strava byla chutná a všeho byl dostatek, švédský stůl k snídani byl již jen příjemným bonusem. Pro personál nebylo nic problémem, naopak, všechna naše přání byla plněna s úsměvem a vstřícností. Blízkost městečka Kamenice nad Výlet na loďkáchLipou ocenili zejména naši dospívající atleti, kterým po náročných trénincích zbylo ještě dost sil, dojít si na nákupy pochutin. To ti mladší ocenili spíše ping - pongové stoly, stolní fotbálek a hřiště na fotbal a basketbal v areálu tábořiště. Takže, kdyby vám někdo doporučil, abyste na sportovní soustředění jeli do tábora Kalich u Kamenice nad Lipou, tak jeďte a možná, že se tam i potkáme, protože my, už jinam nechceme.

Katka Zouharová šéftrenér oddílu AC Praha 1890

 

Volejbal TJ Sokol Štoky

V roce 2017 jsme se rozhodli poprvé vyrazit na společné letní soustředění naší mládeže. Hledali jsme nějaké místo v přírodě pro zhruba padesátku našich mladých volejbalistů a volejbalistek od 7 do 15 let, kde budou k dispozici volejbalové kurty a další sportovní vybavení, kde se dobře najíme a po celodenním zápřahu odpočineme. Při brouzdání na internetu jsme narazili na tábor Kalich a poslali poptávku. Reakce byla okamžitá a hned první kontakt nás přesvědčil, že v táboře mají se sportovními pobyty dětí dlouholeté zkušenosti. Prostě hned věděli, co a jak, a rychle jsme se domluvili na všem potřebném. Také nás potěšila ochota a vstřícnost majitele tábora, pana Hubeného. Když jsme potom v druhé polovině srpna dorazili na místo, všechno bylo přesně, jak jsme se domluvili. V táboře jsme nalezli výborné podmínky pro naše sportování, vždy ochotný personál, vynikající kuchyni postavenou na klasických hotových jídlech a všude kolem přírodu. Běhen pobytu jsme si nejen výborně zatrénovali, ale také si užili spoustu zábavy a samozřejmě došlo i na kytary a táborák. Takže naprostá spokojenost. Je super, že stará dobrá táborová klasika ještě nevymřela.

L. Břoušek, trenér volejbalu TJ Sokol Štoky