Rekreačně sportovní tábor - Jurův běh 2024

Celotáborová hra 2024: Harry Potter a tajemný Kalich 

I toto léto zůstáváme věrni našim osvědčeným oddílovým i celotáborovým aktivitám. Během dne si děti budou moci opět vybrat tradiční či netradiční sport, který se chtějí naučit, nebo si ho alespoň vyzkoušet. Pozor, i některé deskové hry jsou sport. Celotáborovou hru budeme mít na téma "Harry Potter a tajemný Kalich".  Náš program vždy podřizujeme aktuálnímu počasí, fyzickému a zdravotnímu potenciálu dětí i jejich názorům. Naší prioritou zůstává spokojenost dětí. Věříme, že ke spokojenosti přispěje osvědčený kolektiv vedoucích, praktikantů tentokrát i dobré počasí.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Termín pro rok 2024:

BěhDatum konáníCenaZaplněnostPřihláška
Dvoutýdenní28.07. - 10.08.20247600,- KčVOLNOel. přihláška


David Žofka - ​​​​​​Hlavní vedoucí

Telefonní číslo: +420 722 367 893

David Žofka - ​​​​​​Hlavní vedoucí

Studuji Pedagogickou fakultu na Karlově Univerzitě a učím na základní škole. Na tábory jezdím od roku 2009. Mám za sebou pozici praktikanta, vedoucího i zástupce hlavního vedoucího. Teď vedu skvělý tým vedoucích a praktikantů, kteří mají mnoho zkušeností z práce s dětmi na táborech i mimo ně. A dávají táborům všechno. Nejdůležitější pro nás je, aby si děti tábor užili naplno a vraceli se domu s krásnými vzpomínky. 

Ve volném čase rád cestuji, čtu a trávím čas se svými přáteli. A přes celý rok připravujeme další ročník našeho běhu s nejužším týmem, ve kterém jsou Barča a Matěj.

Matěj Barták - zástupce hlavního vedoucího, sporťák

Matěj Barták - zástupce hlavního vedoucího, sporťák

Jsem studentem navazujícího magisterského programu Bezpečnostně právní studia na Policejní akademii České republiky v Praze a zároveň jsem příslušníkem Policie ČR. Také dělám rozhodčího basketbalu. Na letní tábory jezdím od roku 2003, nejdříve jako dítě, poté jako praktikant, a nakonec jako vedoucí. 

Mojí vášní jsou sporty. Sám jsem závodně jsem hrával basketbal, ale jinak mě baví prakticky všechny míčové sporty. Dále mám rád procházky v přírodě a čtení knih.

Bára Pražáková - zástupkyně hlavního vedoucího, tvůrkyně celotáborové hry

Bára Pražáková - zástupkyně hlavního vedoucího, tvůrkyně celotáborové hry

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu a momentálně jsem studentkou magisterského studia v oboru logopedie na Univerzitě Karlově. Mezi moje záliby patří cestování, sporty a dětské tábory. Na letních táborech jsem prošla několika pozicemi, přes praktikantku, oddílovou vedoucí až k zástupci hlavního vedoucího.

Jsem komunikativní, empatická a kreativní, proto se starám převážně o vytváření celotáborové hry, která je součástí každého našeho tábora. V neposlední řadě jsem členkou skvělého týmu vedoucích a praktikantů, kteří tvoří tento, tak oblíbený, tábor.

Proč jezdit na sportovní tábory

Sportovní tábor dává dětem možnost najít zálibu v přirozeném pohybu, naučit se sportovní hry, které mohou poté se svými kamarády hrát venku a trávit tak čas smysluplně. Mimoto s námi děti prožijí příjemný čas na vzduchu a přitom v kolektivu svých vrstevníku a naučí se spolupracovat v týmu.

Pohyb je pro děti velice důležitý, ne každý však k němu najde cestu skrze hodiny tělocviku ve škole, kde je občas nucen se věnovat jednomu konkrétnímu sportu… U nás dostanou všechny děti bez ohledu na jejich věk či fyzické dispozice možnost, si každý den vybrat sport, který je baví, a také budou mít dostatek času na to, aby správně pochopili jeho základní pravidla a naučili se ho. Ovšem do týmu bereme nejen začátečníky, ale i ostřílené sportovce. Ve větším počtu dětí si určitě každý z nich najde sobě rovné. Ke každému navíc přistupujeme individuálně, takže u nás se určitě žádný malý ani velký sportovec neztratí!

A co se u nás děti mohou naučit? Zahrajeme si řadu míčových her, děti naučíme zacházet s míčem, nebát se hry a také ji porozumět. Věnovat se budeme hlavně kolektivním sportům, ale zahrajeme si také zcela nezvyklé pohybové hry, které děti z hodin tělocviku určitě neznají. Každá týmová hra navíc vyžaduje i týmového ducha, trénuje schopnost komunikace a tvoří radost z pohybu a nová přátelství.

Nemluvme ale jenom o sportu, děti na našem táboře zažijí také spoustu jiné zábavy. Rozhodně nebudou chybět táboráky s kytarou a opékání špekáčků, výpravy na loďkách po rybníku Kalich, ale i třeba stezka odvahy a kreativní tvoření v klubovnách.

Chcete to všechno vyzkoušet? A už jste si podali přihlášku?


Podívejte se do Věstníku na minulý rok Jurova běhu.

Podívejte se na naši kompletní nabídku letních dětských táborů.

hod kostkou
fotbal
přelézání
přehazovaná
běh do vody
Loďky
Přehazovaná na plážovém hřišti
Střelba ze vzduchovky