Sportovní tábor - Jurův běh 2021

Celotáborová hra: Avengers

Náš běh je opravdu čtrnáctidenní, není možnost jet pouze na první či druhý týden. Někomu mohou připadat dva týdny jako věčnost, ale věřte tomu, že by mnozí z táborníků chtěli zůstat i déle. Díky této formě se nám lépe daří rozvrhnout sportovní i turistické aktivity a splnit všechny etapy celotáborové hry. Celotáborová hra bude mít tentokrát jako téma "Avengers", tedy život superhrdinů celosvětově známé komiksové i filmové série.

Během dne si děti budou moci opět vybrat sport, který se chtějí naučit, nebo si ho alespoň vyzkoušet (tradiční i netradiční sporty). Budeme se věnovat klasickému táborovému životu v oddílech, tedy výletům, koupání a hrám. Věříme, že tentokrát bude lepší situace a budeme se moci vydat na výlet do Kamenice nad Lipou, případně i Jindřichova Hradce.

Náš program vždy podřizujeme aktuálnímu počasí, fyzickému a zdravotnímu potenciálu dětí i jejich názorům. Naší prioritou zůstává spokojenost dětí. 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Termíny pro rok 2021:

BěhDatum konáníCenaZaplněnost
Dvoutýdenní01.08. - 14.08.2021


​​​​​​Hlavní vedoucí: Jiří Barták

Telefonní číslo: +420 737 172 427​​

Hlavní vedoucí: Jiří Barták

 

​Popis hlavního vedoucího: Vystudoval jsem VŠ obor Psychologie a Sociální ​a ​​​​​​​​mediální ​​​​komunikace. V současné době pracuji jako učitel. Na letní tábory ​jezdím od roku 1985 postupně jako praktikant, vedoucí a hlavní vedoucí (popřípadě zdravotník). Mám tým zkušených a dětem oddaných vedoucích, se kterými si pronajímáme prostory pro naše tábory na různých místech v ČR. Velká část dětí se tak přesunuje s námi. V letošním roce děláme svůj táborový běh v areálu tábora Kalich.

Zájmy a záliby: Mým hlavním koníčkem jsou moje práce a letní dětské tábory. K zálibám patří sport, divadlo, kytara a pěší turistika. Ale baví mě asi všechno co má smysl a je u toho legrace.

Proč jezdit na sportovní tábory

Sportovní tábor dává dětem možnost najít zálibu v přirozeném pohybu, naučit se sportovní hry, které mohou poté se svými kamarády hrát venku a trávit tak čas smysluplně. Mimoto s námi děti prožijí příjemný čas na vzduchu a přitom v kolektivu svých vrstevníku a naučí se spolupracovat v týmu.

Pohyb je pro děti velice důležitý, ne každý však k němu najde cestu skrze hodiny tělocviku ve škole, kde je občas nucen se věnovat jednomu konkrétnímu sportu… U nás dostanou všechny děti bez ohledu na jejich věk či fyzické dispozice možnost, si každý den vybrat sport, který je baví, a také budou mít dostatek času na to, aby správně pochopili jeho základní pravidla a naučili se ho. Ovšem do týmu bereme nejen začátečníky, ale i ostřílené sportovce. Ve větším počtu dětí si určitě každý z nich najde sobě rovné. Ke každému navíc přistupujeme individuálně, takže u nás se určitě žádný malý ani velký sportovec neztratí!

A co se u nás děti mohou naučit? Zahrajeme si řadu míčových her, děti naučíme zacházet s míčem, nebát se hry a také ji porozumět. Věnovat se budeme hlavně kolektivním sportům, ale zahrajeme si také zcela nezvyklé pohybové hry, které děti z hodin tělocviku určitě neznají. Každá týmová hra navíc vyžaduje i týmového ducha, trénuje schopnost komunikace a tvoří radost z pohybu a nová přátelství.

Nemluvme ale jenom o sportu, děti na našem táboře zažijí také spoustu jiné zábavy. Rozhodně nebudou chybět táboráky s kytarou a opékání špekáčků, výpravy na loďkách po rybníku Kalich, ale i třeba stezka odvahy a kreativní tvoření v klubovnách.

Chcete to všechno vyzkoušet? A už jste si podali přihlášku?

 ​​​​  ​​​​  

Podívejte se do Věstníku na minulý rok Jurova běhu.

hod kostkou
fotbal
přelézání
přehazovaná
běh do vody
Loďky
Přehazovaná na plážovém hřišti
Střelba ze vzduchovky