Rekreačně sportovní tábor - Jurův běh 2024

Celotáborová hra 2024 se připravuje

Celotáborová hra 2023: Pohádky tisíce a jedné noci

I toto léto pokračujeme po loňském testu pouze ve čtrnáctidenním běhu. Zvládli to malí i velcí a mnozí chtěli pokračovat i další týden. Zůstáváme věrni našim osvědčeným oddílovým i celotáborovým aktivitám. Během dne si děti budou moci opět vybrat tradiční či netradiční sport, který se chtějí naučit, nebo si ho alespoň vyzkoušet. Pozor, i některé deskové hry jsou sport. Celotáborovou hru budeme mít na téma "Pohádky tisíce a jedné noci.  Náš program vždy podřizujeme aktuálnímu počasí, fyzickému a zdravotnímu potenciálu dětí i jejich názorům. Naší prioritou zůstává spokojenost dětí. Věříme, že ke spokojenosti přispěje i možnost se opět vydat na výlety do Kamenice nad Lipou, případně i Jindřichova Hradce.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Termín pro rok 2024:

BěhDatum konáníCenaZaplněnostPřihláška
Dvoutýdenní28.07. - 10.08.2024X,- KčX


​​​​​​Hlavní vedoucí: Jiří Barták

Telefonní číslo: +420 737 172 427​​

Hlavní vedoucí: Jiří Barták

 

​Popis hlavního vedoucího: Vystudoval jsem VŠ obor Psychologie a Sociální ​a ​​​​​​​​mediální ​​​​komunikace. V současné době pracuji jako učitel. Na letní tábory ​jezdím od roku 1985 postupně jako praktikant, vedoucí a hlavní vedoucí (popřípadě zdravotník). Mám tým zkušených a dětem oddaných vedoucích, se kterými si pronajímáme prostory pro naše tábory na různých místech v ČR. Velká část dětí se tak přesunuje s námi. V letošním roce děláme svůj táborový běh v areálu tábora Kalich.

Zájmy a záliby: Mým hlavním koníčkem jsou moje práce a letní dětské tábory. K zálibám patří sport, divadlo, kytara a pěší turistika. Ale baví mě asi všechno co má smysl a je u toho legrace.

Proč jezdit na sportovní tábory

Sportovní tábor dává dětem možnost najít zálibu v přirozeném pohybu, naučit se sportovní hry, které mohou poté se svými kamarády hrát venku a trávit tak čas smysluplně. Mimoto s námi děti prožijí příjemný čas na vzduchu a přitom v kolektivu svých vrstevníku a naučí se spolupracovat v týmu.

Pohyb je pro děti velice důležitý, ne každý však k němu najde cestu skrze hodiny tělocviku ve škole, kde je občas nucen se věnovat jednomu konkrétnímu sportu… U nás dostanou všechny děti bez ohledu na jejich věk či fyzické dispozice možnost, si každý den vybrat sport, který je baví, a také budou mít dostatek času na to, aby správně pochopili jeho základní pravidla a naučili se ho. Ovšem do týmu bereme nejen začátečníky, ale i ostřílené sportovce. Ve větším počtu dětí si určitě každý z nich najde sobě rovné. Ke každému navíc přistupujeme individuálně, takže u nás se určitě žádný malý ani velký sportovec neztratí!

A co se u nás děti mohou naučit? Zahrajeme si řadu míčových her, děti naučíme zacházet s míčem, nebát se hry a také ji porozumět. Věnovat se budeme hlavně kolektivním sportům, ale zahrajeme si také zcela nezvyklé pohybové hry, které děti z hodin tělocviku určitě neznají. Každá týmová hra navíc vyžaduje i týmového ducha, trénuje schopnost komunikace a tvoří radost z pohybu a nová přátelství.

Nemluvme ale jenom o sportu, děti na našem táboře zažijí také spoustu jiné zábavy. Rozhodně nebudou chybět táboráky s kytarou a opékání špekáčků, výpravy na loďkách po rybníku Kalich, ale i třeba stezka odvahy a kreativní tvoření v klubovnách.

Chcete to všechno vyzkoušet? A už jste si podali přihlášku?


Podívejte se do Věstníku na minulý rok Jurova běhu.

Podívejte se na naši kompletní nabídku letních dětských táborů.

hod kostkou
fotbal
přelézání
přehazovaná
běh do vody
Loďky
Přehazovaná na plážovém hřišti
Střelba ze vzduchovky